Ohtuleht: Kerli: "Mind huvitab kunsti tegemine, mitte edetabelid!"

Go down

Ohtuleht: Kerli: "Mind huvitab kunsti tegemine, mitte edetabelid!"

Post by Natt on Sat May 07, 2011 4:08 am

"Ega see minu jaoks midagi erilist tähenda. Teen muusikat sellepärast, et ma ei suuda, taha ega oska teistmoodi elada," ütleb Eesti lauljatar Kerli Kõiv, kes on Ameerika Billboardi tantsumuusikaedetabelis olnud 12 nädalat esikümnes ja korra isegi esimene. "Need edetabelid on rohkem tiimi ja plaadifirma motiveerimiseks."

"Mind huvitab rohkem protsess ise. Kunsti tegemine. Kui päeva lõpuks mingi hea looga maha saan – see on võimsam emotsioon kui enda nime kusagil tabelis nägemine," seletab Kerli.

Lauljatar usub, et Billboardi tabelis figureerimine avab talle mõne ukse, ent rohkem innustab see plaadifirmade ja promotsiooni tööd. "Plaadifirmale annab energiat teadmine, et artisti muusika järele on nõudlus. See kõik on väga peen poliitiline mäng," lausub ta.

Kerli ütleb, et tema singel "Armastuse armee", mis edetabelites nii kõrgetele kohtadele on jõudnud, on puhtalt vaid tema ja ta lähikondlaste toel valminud asi. "Me kõik töötasime praktiliselt ilma igasuguse eelarveta. Ise tegime, ise rahastasime. Nüüd on projekti taga rohkem energiat ja mu täispika plaadi esimene singel on kohe valmimas. Siis juba album ise ja nii edasi. Sellel suvel esinen igal suurel USA geiparaadil, kus on inimesi iga kord ikka nii 80 000 kanti, lisaks suurematel reividel ja nii edasi. Mind praegu väga tõmbab see energia, mis suurtel reividel ja elektroonilise muusika festivalidel valitseb. Olen sealt uue materjali jaoks palju inspiratsiooni saanud. Ka "Armastuse armee" video oli natuke reiviteemaline. Kübermuinasjutt," avab Kerli oma muusika tagamaid.

Billboardi edetabelis on 12 kategooriat

Billboardi edetabelid lahterdatakse 12 muusikakategooriasse, mis hõlmavad erinevaid muusikažanre hiphopist rokini välja. Kõige olulisemad neist on Hot100, mis kajastab raadiotes mängimiste kordi ja Billboard200, mis baseerub konkreetsetel müüginumbritel. Eesti lauljatar Kerli Kõiv teeb ilma Dance/Club Billboardi tabelis, mis pannakse kokku klubide ja DJ-de playlist’ide järgi.

Lauri Laubre: "Kerli paneb Robbie Williamsile pika puuga!"

Muusikaärimees Lauri Laubre, kes on Kerli Kõivuga kunagi koostööd teinud, kinnitab, et Billboard on Ameerika muusikaedetabel number üks. "Seda vaadatakse Euroopaski kui trendimäärajat," teab Laubre. "Näiteks Robbie Williams pole Billboardis minu teada põhitabelis (albumi müük – toim) olnud kõrgemal kohal kui 40. ja sellessamas Dance/Club chart’is kõrgemal seitsmendast kohast, nii et sel moel vaadatuna on meie tüdrukud isegi sellisele superstaarile pika puuga ära pannud," naerab Laubre. Ta lisab siiski, et samas teavad kõik, kui palju Robbie on albumeid müünud ja siiani peaks tema nime taga olema ka maailma kõige suurema külastajate arvuga soolokontserdi rekord. "Aga seda kajastavad hoopis teised tabelid."

Andres Panksepp: Billboardi edetabel on nagu kokakoola

"Billboardi edetabel on nagu kokakoola – kõik teavad, paljudele meeldib, aga paljud jätab ükskõikseks. Aga kahtlemata on see tabel tuntud ja näitab trende, mis suunas muusikamaailm liigub ja mida armastatakse," arvab Uuno raadio muusikajuht Andres Panksepp. Tema sõnul tuleb raadiotöös otsida tabelist suunavaid vihjeid, mitte absoluutset tõde. "Vastavalt raadio formaadile on mõni tabel olulisem kui teine. Raadio Uuno jälgib näiteks Billboardi, Eesti Topi, USA rokijaamade tabeleid, MTV rokitabelit, BBC The Official Singles Charti," loetleb Panksepp. "Kerli on aga muusikaäris väga kõva tegija – lisaks sellele, et ta on mujal maailmas saavutanud vahvaid tulemusi, on ta suutnud samade lauludega ka eestlastele meeldida."

Leen Kadakas: Kerli on kõige kaugemale jõudnud Eesti artist

Universal Music Balticsi mänedžer Leen Kadakas teab, et klubide ja DJde poolt kokku pandud tantsutabeli juures mingitest müüginumbritest rääkida ei saa. "Samas – kui lugu ikka sellisel tasemel DJde poolt tabelis ära märgitakse, võib eeldada, et ka väga paljud väiksemate territooriumide DJd ja raadiod jälgivad seda ning juhinduvad sellest," arvab mänedžer.

Leen usub, et Kerlit võib pidada kõige kaugemale jõudnud Eesti artistiks, sest oma debüütalbumiga "Love Is Dead" jõudis ta tegelikult esimese eestlasena Billboardi 200 tabelis 126. kohale. "See tabel tugineb juba konkreetsetel müükidel ja Kerli esimest albumit müüdi ainuüksi USAs 100 000 koopiat. Euroopas saatis Kerlit edu Saksamaal ja Itaalias. Näiteks Šveitsis oli ta nädalaid albumimüügi esikümnes."

Alari Kivisaar: "Nüüd oleks vaja killerhitti!"

"Billboardi tantsutabel pole küll see nii-öelda päris tabel, aga tantsutabelist alustada on suhteliselt loogiline – diskorid tihtipeale laulud hittideks mängivadki," usub Sky Plusi raadiodiskor Alari Kivisaar. "Nüüd oleks vaja killerhitti!" põrutab ta. "Lihtsalt headest lugudest enam ei piisa."

http://ohtuleht.ee/425813

there is also video but my Internet doesn't see it
avatar
Natt

Posts : 5467
Join date : 2010-06-13
Age : 28
Location : Poland

http://kerliland.tumblr.com/

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum